lupungpats-gram-sabha-saves-the-day-bho

Gumla, Jharkhand

Jul 23, 2023

लुपुंगपाट: अइसन गांव जेकर छाती में धड़कत बा लोकतंत्र

झारखंड के एह गांव में, ग्राम समिति बरियार भइला से ताकत फेरु आम जन के हाथ में आ गइल बा, अब ऊ लोग जल, खनन, कोविड-19 आउर अइसन बहुते तरह के मुद्दा पर लोकतांत्रिक रूप से फइसला ले रहल बा

Want to republish this article? Please write to [email protected] with a cc to [email protected]

Author

Purusottam Thakur

पुरुषोत्तम ठाकुर 2015 के पारी फेलो बानी. उहां के पत्रकार, डॉक्यूमेंट्री फिल्मेकर बानी आउर अजीम प्रेमजी फाउंडेशन संगे काज करेनी. इहे ना, उहां के समाज के बदलाव से जुड़ल स्टोरी लिखेनी.

Editor

Priti David

प्रीति डेविड पीपुल्स आर्काइव ऑफ रूरल इंडिया में पत्रकार बारी. ऊ पारी के एजुकेशन एडिटर भी हई. प्रीति मास्टर लोगन संगे मिलके, गांव-देहात के सवाल के क्लासरूम आउर पाठ्यक्रम में जगह दिलावे के काम करेली. इहे ना, उहां के नया उमिर के लोग संगे मिलके हमनी के बखत के मुद्दा के दस्तावेजीकरण भी करेनी.

Translator

Swarn Kanta

स्वर्णकांता एगो पत्रकार, एडिटर, टेक ब्लॉगर, कंटेन्ट राइटर, ट्रांसलेटर, लिंग्विस्ट आ एक्टिविस्ट बारी.