चार बेर गरभपात, पियक्कड़ घरवाला, आउर कारखाना के नउकरी छूटला के बाद, दिल्ली के हनी के पांचवा बेर पांव भारी भइल त मजबूरी में आपन देह बेचे के फैसला कइली, ओकरा बाद से ऊ यौन संक्रमण- एसटीडी संगे जियत बारी, अब लॉकडाउन में कमाए खातिर छटपटात बारी
जिज्ञासा मिश्रा उत्तर प्रदेश के चित्रकूट में रहे वाली एगो स्वतंत्र पत्रकार हई.
See more stories
Illustration
Antara Raman
अंतरा रमन, समाज के बिकास आउर पौराणिक चित्र में रुचि रखे वाली एगो इलस्ट्रेटर और वेबसाइट डिजाइनर हई. उहां के बेंगलुरु के सृष्टि इंस्टिट्यूट ऑफ़ आर्ट, डिजाइन एंड टेक्नोलॉजी से स्नातक कइले बानी. उनकर मानना बा कि कहानी और इलस्ट्रेशन के दुनिया एक-दूसरा पर टिकल हवे.
See more stories
Editor
P. Sainath
पी. साईनाथ, पीपुल्स ऑर्काइव ऑफ़ रूरल इंडिया के संस्थापक संपादक बानी. उहां के दशकन से गांव-देहात में बसल भारत के बारे में लिखत बानी. उहां के ‘एवरीबडी लव्स अ गुड ड्रॉट’ आउर ‘द लास्ट हीरोज: फुट सोल्जर्स ऑफ इंडियन फ्रीडम’ नाम के किताब भी लिखले बानी.
See more stories
Series Editor
Sharmila Joshi
शर्मिला जोशी पीपुल्स आर्काइव ऑफ रूरल इंडिया के कार्यकारी संपादक रह चुकल बाड़ी. उहां के लेखिका बानी आ बीच-बीच में टीचिंग के भी काम करेनी.